baner 11 sztuka bycia razem
baner 2 społecznośc lokalna
baner 5 wszechstronny rozwój zdrowie
baner 4 bariery
baner 1
baner 6 integracja
baner 3 wolontariat
baner 6 wolontariat
baner 8 mistrzowie kodowania
baner 9 mistrzowie kodowanie
baner 10 patriotyzm
Previous Next Play Pause
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
A A A

Realizacja projektu „Adopcja ucznia na odległość”

    25.10.2023r., w tygodniu Misyjnym, w naszej szkole odbył się kiermasz ciasta. Celem tego przedsięwzięcia była realizacja projektu „Adopcja ucznia na odległość”.
    Jest to misyjne dzieło prowadzone przez Zgromadzenie Sióstr Felicjanek na afrykańskiej ziemi. W Kenii Siostry głoszą Dobrą Nowinę i niosą pomoc potrzebującym, by godnie mogli przeżywać swoją codzienność.
    Nasza adoptowana koleżanka z Kenii Holidah - Munda Muthee mając 6 lat trafiła do Felicjańskiego Ośrodka Misyjnego i obecnie uczestniczy do szkoły w Matiri.
    Jako społeczność szkolna zobowiązaliśmy się wspierać edukację naszej koleżanki każdego roku, aż do klasy VIII. Projekt jest długoterminowy. Towarzyszymy Holidah od przedszkola przez szkołę podstawową. Obecnie dziewczynka w grudniu (tam wtedy rozpoczyna się nowy rok szkolny) rozpocznie naukę w klasie VI.
    Dzięki ofiarności Rodziców (w pieczeniu ciasta) i zaangażowaniu uczniów w sprzedaży pysznych wypieków uzbieraliśmy 1949,72. Tę kwotę już wysłaliśmy na konto misyjne.
    Za włączenie się w tę akcję bardzo dziękujemy Rodzicom i uczniom naszej szkoły.
Życzymy, aby uczynione dobro dla potrzebujących było pomnożone w Waszym życiu, a łaska Ducha Świętego towarzyszyła każdego dnia wszystkim, którzy włożyli swoje serce i czas w tą akcję misyjną. Bardzo, bardzo dziękujemy.

Katecheci z SP2

projekt adopcja na odl 2023

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w naszej galerii