baner 11 sztuka bycia razem
baner 2 społecznośc lokalna
baner 5 wszechstronny rozwój zdrowie
baner 4 bariery
baner 1
baner 6 integracja
baner 3 wolontariat
baner 6 wolontariat
baner 8 mistrzowie kodowania
baner 9 mistrzowie kodowanie
baner 10 patriotyzm
Previous Next Play Pause
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
A A A

Dnia 29.04.2016r. nasza szkoła, jak co roku, była gospodarzem Eliminacji Powiatowych XXXIX Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Eliminacje przeprowadzili policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Stargardzie Szczecińskim wspólnie z Powiatową Radą Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego oraz Fundacją „Z NAMI BEZPIECZNIEJ”.
Do rywalizacji stanęły drużyny ze szkół podstawowych oraz gimnazjów z całego powiatu stargardzkiego. Podczas turnieju wytypowani uczniowie wraz z opiekunami reprezentowali swoje szkoły.
Drużyny zmagały się w czterech konkurencjach. Pierwszym zadaniem uczestników turnieju był test z zakresu przepisów ruchu drogowego. Dla uczestników przygotowano miasteczko ruchu drogowego, w którym rowerzyści mogli wykazać się praktycznymi umiejętnościami poruszania się po drodze. Natomiast na rowerowym torze przeszkód wykazywali się umiejętnościami technicznej jazdy rowerem. Można było sprawdzić się również w konkurencji udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.
Po podliczeniu punków wśród szkół podstawowych zwycięską drużyną okazali się uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Sownie. Kolejno na podium stanęła Szkołą Podstawowa Nr 5 ze Stargardu, a trzecie miejsce przypadło Szkole Podstawowej z Rzeplina. Natomiast ze Szkół Gimnazjalnych pierwsze miejsce zajęła drużyna z Gimnazjum nr 3 w Stargardzie. Kolejno uplasowało się Gimnazjum z Dobrzan, zaś trzecie miejsce na pudle należało do Gimnazjum Nr 1 ze Stargardu.
W klasyfikacji indywidualnej I miejsce spośród uczestników ze szkół podstawowych zajął Piotr Czurak, drugie Przemysław But, a trzecie Dawid Pasikowski. Spośród gimnazjalistów wygrał Karol Panek, tuż za nim był Igor Mediuch, a na trzecim miejscu odnalazł się Wojciech Loduchowski. Zwycięzcy otrzymali główne nagrody, jakimi były rowery oraz inne upominki. Pozostali wyróżnieni również otrzymali nagrody rzeczowe, a wszyscy uczestnicy, którzy brali udział w eliminacjach otrzymali oprócz dyplomu uczestnictwa także praktyczny upominek w postaci plecaka odblaskowego, opaski odblaskowej, kamizelki odblaskowej oraz bidonu rowerowego. Każdy pakiet wyposażony był dodatkowo w „Przejrzysty Kodeks Rowerzysty”, który zawiera nie tylko przepisy ruchu drogowego, porady dotyczące konserwacji i naprawy roweru, lecz także informacje dotyczące udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.
Zwycięskie drużyny, które zajęły I miejsce przeszły do następnego etapu, którym są eliminacje wojewódzkie Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym, które przeprowadzone zostaną 8 i 15 maja br. w Szczecinie. Natomiast główny turniej przeprowadzony zostanie w czerwcu 2016 roku.
Organizatorzy podziękowali Zespołowi Szkół Ogólnokształcących za udostępnienie miejsca i pomoc w organizacji Turnieju oraz podziękowali sponsorom za otrzymane nagrody rzeczowe i ufundowane puchary.
Zwycięskim drużynom życzymy powodzenia podczas eliminacji wojewódzkich.

BRD 2016

 Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w naszej galerii.