baner 11 sztuka bycia razem
baner 2 społecznośc lokalna
baner 5 wszechstronny rozwój zdrowie
baner 4 bariery
baner 1
baner 6 integracja
baner 3 wolontariat
baner 6 wolontariat
baner 8 mistrzowie kodowania
baner 9 mistrzowie kodowanie
baner 10 patriotyzm
Previous Next Play Pause
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
A A A

"Konkurs na najciekawsze opowiadanie lub bajkę dotyczące bezpieczeństwa ruchu drogowego"

      6 maja obchodzony był „Europejski Dzień Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego” ustanowiony przez Komisję Europejską. W tym roku ogłoszony został również przez Organizację Narodów Zjednoczonych „Światowy Tydzień Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego”, który obchodzimy w dniach 17-23 maja.
      W ramach tych wydarzeń Główny Inspektorat Transportu Drogowego (GITD) we współpracy z Ministerstwem Edukacji i Nauki zorganizowali konkurs pt. „Konkurs na najciekawsze opowiadanie lub bajkę dotyczące bezpieczeństwa ruchu drogowego”. Honorowy Patronat nad konkursem objęła Małżonka Prezydenta RP Pani Agata Kornhauser-Duda. W Komitecie Honorowym zasiądzie Minister Edukacji i Nauki, zaś Polskie Radio S.A. objęło przedmiotowy konkurs Patronatem Medialnym.
      Głównym celem konkursu jest edukacja i promowanie właściwych postaw oraz popularyzacja wiedzy z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym wśród jego najmłodszych uczestników.
Konkurs adresowany jest do uczniów w wieku 10 - 15 lat i będzie prowadzony w trzech kategoriach wiekowych: 10 - 11 lat, 12 - 13 lat oraz 14 - 15 lat.
      Praca konkursowa powinna mieć charakter edukacyjny i dotyczyć przepisów ruchu drogowego, a jednym z jej bohaterów powinien być Krokodylek Tirek. Może to być opowiadanie lub bajka. Praca nie powinna liczyć więcej niż 4000 znaków (bez spacji). Odczyt zwycięskiej pracy zostanie zarejestrowany i udostępniony w mediach elektronicznych GITD.
      Warunkiem niezbędnym do wzięcia udziału w Konkursie jest wyrażenie przez rodzica/opiekuna prawnego Uczestnika zgód zawartych w Oświadczeniu, którego wzór stanowi załącznik nr 2 do Regulaminu Konkursu oraz jego przesłanie do Organizatora wraz z opowiadaniem lub bajką.
      Warunkiem udziału w Konkursie jest przesłanie pracy, wraz ze skanem lub zdjęciem (w formacie .jpg lub .pdf) podpisanego przez rodzica/opiekuna prawnego Uczestnika załącznika nr 2 do Regulaminu, w nieprzekraczalnym terminie do 4 czerwca 2021 r. na adres mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
      Prace konkursowe można przesyłać do 4 czerwca 2021r. Rozstrzygnięcie konkursu (ogłoszenie listy laureatów) nastąpi najpóźniej do 21 czerwca br. Laureaci zostaną wyłonieni w 3 kategoriach wiekowych: 10-11 lat, 12-13 lat oraz 14-15 lat.

Serdecznie zapraszamy wszystkich uczniów w wieku 10 - 15 lat do wzięcia udziału w powyższym Konkursie.

Na laureatów czekają atrakcyjne nagrody!


Prosimy uczniów naszej szkoły, którzy wezmą udział w Konkursie o zgłoszenie ich uczestnictwa do nauczycieli techniki.

      Szczegółowe informacje dotyczące powyższego Konkursu (m.in. Regulamin Konkursu, załączniki) znajdują się na stronie internetowej Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego:

https://gitd.gov.pl/dla-mediow/aktualnosci/artykul/news/konkurs-na-najciekawsze-opowiadanie-lub-bajke-dotyczace-bezpieczenstwa-ruchu-drogowego/

Nauczyciele techniki:
Marcin Kolany
Bogdan Żych

 

"Projekt eTwinning"

      Od grudnia 2020 r. do maja 2021 r. zainteresowani uczniowie z klasy 6d, 6e i 6f pod kierunkiem nauczycielki języka niemieckiego, pani Iwony Łopacińskiej, wzięli udział w międzynarodowym projekcie eTwinning pt.” Entdecke die Schrift - eine kleine Weltreise. Odkrywaj pismo - mała podróż po świecie”. Partnerami projektu były szkoły: Integrierte Gesamtschule w Delmenhorst, w Niemczech i Szkoła Podstawowa w Goumenissa w Grecji. Głównym celem wspólnego projektu było poznanie historii pisma na świecie, a także zastosowanie w praktyce języka niemieckiego. Dzięki różnym działaniom uczniowie wzbogacili swój zasób słów oraz uczyli się korzystać z wielu narzędzi TIK, ponieważ zadania realizowane były za pomocą platform i aplikacji jak np.: TwinSpace, dokumenty Google, prezentacje Google, Classroom, Padlet, YouTube, Nearpod, Kahoot.
      Projekt został podzielony na poszczególne etapy. Każdy z nich miał jasno określone zadania, terminy i aktywności zarówno dla uczniów, jak i dla nauczycieli. Projekt opierał się na historii podróży Obcego na planetę Ziemia. Na mapie świata dostępnej dla uczniów pojawiały się ciekawostki dotyczące historii pisma oraz ukryte zagadki, których rozwiązanie pomagało Obcemu w dalszej podróży. Współpraca szkół rozpoczęła się od autoprezentacji uczestników projektu oraz ich miejscowości i państw. Uczniowie przedstawili się, opisali swoje hobby, a wszystko zamieścili na wspólnej tablicy Padlet. Wśród dalszych zadań dla szkół były np. quizy dotyczące wiedzy o Niemczech, Polsce czy Grecji, udział w wyzwaniach - nauka słówek greckich, powtórzenie wyklaskiwanego rytmu czy wymowa polskich zwrotów (zadanie dla szkół partnerskich). Uczniowie stworzyli wspólnie nowy alfabet, dzięki któremu wysłali Obcemu wiadomości o Europie. Jako ostateczny efekt współpracy powstał cyfrowy ebook scalający działania realizowane w projekcie. Można go zobaczyć na stronie:


https://read.bookcreator.com/82IS53kMWhQ5fRxdlsAp6aH6gEl1/MwMAaQY2QiSR7T8-9AmN-A


      Ciekawą niespodzianką na zakończenie projektu były również przesłane przez szkoły partnerskie upominki dla uczniów - listy, kartki pocztowe, słodkości…. Mimo pracy jedynie online i bez możliwości spotkań „na żywo”- w szkole, udało nam się zrealizować bardzo ciekawy projekt. Liczymy, że takie inicjatywy spotkają się także w przyszłości z dużym zainteresowaniem uczniów!

collage 1 sp2 1

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w naszej galerii

Dni Języka Polskiego

Drodzy Uczniowie!

    Zwykle w okolicach marca obchodziliśmy w naszej szkole "Dni Języka Polskiego", a w związku z nimi proponowaliśmy Wam szereg konkursów, które dawały szansę sprawdzenia się w przeróżnych polonistycznych umiejętnościach.

    W tym roku możliwości skutecznie ograniczyła nam pandemia, jednak nie chcielibyśmy, aby coroczna tradycja przeszła tak zupełnie bez echa...

    Dlatego serdecznie zapraszamy Was do zapoznania się z propozycjami, jakie przygotowaliśmy.

    Na początek obejrzyjcie ukrytą pod linkiem superprodukcję (patrz niżej), a później przeczytajcie załączone do wiadomości informacje na temat 3 konkursów.
Są to kolejno:


      • KONKURS RECYTATORSKI,
      • KONKURS NA PLAKAT OBRAZUJĄCY ZWIĄZEK FRAZEOLOGICZNY,
      • KONKURS NA tzw. "ŻYWY OBRAZ".


Wszystkie prace powinny trafić do nas do 30 kwietnia 2021 roku.
Przesyłajcie je na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Na podany adres możecie także przesyłać wszelkie pytania dotyczące konkursów.

A oto powitalny filmik:

https://www.youtube.com/watch?v=4QLewmfyblw

Raz jeszcze zapraszamy do udziału we wspólnej zabawie!

Powyższa propozycja dotyczy uczniów kla IV-VIII, al jeśli młodsi uczniowie chcą przyłączyć się do zabawy - ich również serdecznie zapraszamy!

Joanna Bochenek, Agnieszka Gadomska-Rataj, Damian Maćkowiak

KONKURS NA PLAKAT 2

dni jezyka polskiego 2021p3

dni jezyka polskiego 2021p1z2

dni jezyka polskiego 2021p2z2

Sukcesy naszej uczennicy

w Międzynarodowych Zawodach w Karate Olimpijskim

    W miniony weekend 6 i 7 marca w Bydgoszczy odbyły się międzynarodowe zawody w karate olimpijskim pod nazwą XX Central Europe Open Grand Prix Pomorza i Kujaw.
    Wzięło w nich udział 720 zawodników z pięciu krajów. Nasza dzielna uczennica z klasy VI b - Ula Maksymiak reprezentująca Klub Karate Kamikaze startowała w kategoriach: INDIVIDUAL KATA GIRLS YELLOW BELT 10-11YRS oraz INDIVIDUAL KATA GIRLS YELLOW BELT 12-13YRS zdobywając w obu konkurencjach pierwsze miejsca i złote medale.
    Serdecznie gratulujemy i trzymamy kciuki za dalsze sukcesy Uli!

zawody karate 2021zd1

zawody karate 2021zd2

materiał nadesłała p. Agnieszka Gadomska-Rataj

Sukces naszego ucznia

w Wojewódzkim Konkursie Plastycznym

pt. "Pomorze Zachodnie - nasza mała Ojczyzna"

 

    Wśród nagrodzonych prac w Wojewódzkim Konkursie Plastycznym „Pomorze Zachodnie – moja mała Ojczyzna” zorganizowanym przez Szkołę Podstawową im. Stefana Żeromskiego w Trzcińsku-Zdroju pod honorowym patronatem Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty, Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego, Instytutu Pamięci Narodowej, Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych, Burmistrza Gminy Trzcińsko-Zdrój oraz Muzeum Pojezierza Myśliborskiego znalazła się również kompozycja Gabriela Czekały z kl. Vc, którą uhonorowano III miejscem i nagrodą Burmistrza Trzcińska–Zdroju.
    Dzięki uprzejmości organizatorów konkursu, Gabriel odebrał nagrodę w naszej szkole z rąk Pani Dyrektor Alicji Jurkiewicz.
    GRATULUJEMY SUKCESU I ŻYCZYMY KOLEJNYCH!

konkurs plsatyczny2021z1

konkurs plsatyczny2021z2

Najlepsze prace z kategorii klas V-VI ( w tym także ucznia naszej szkoły) można obejrzeć pod adresami:

https://sptrzcinskozdroj.edupage.org/news/#
https://sptrzcinskozdroj.edupage.org/news/#photos:album:252
https://www.facebook.com/Szko%C5%82a-Podstawowa-im-Stefana-%C5%BBeromskiego-w-Trzci%C5%84sku-Zdroju-157698411107412/photos/a.1583388851871687/1583386688538570;
https://www.facebook.com/Szko%C5%82a-Podstawowa-im-Stefana-%C5%BBeromskiego-w-Trzci%C5%84sku-Zdroju-157698411107412/photos/a.1583388851871687/1583386875205218;

Szkoła Podstawowa im. Stefana Żeromskiego w Trzcińsku-Zdroju zaprasza do udziału
w następnych edycjach konkursów wojewódzkich.

materiał nadesłała p. Mirosława Babicka-Mrzygłód

 

Szkolny Konkurs Plastyczno-Językowy

dla uczniów klas drugich

    W dniach 8 i 9 lutego 2021 roku, podczas lekcji języka niemieckiego odbył się szkolny konkurs plastyczno-językowy dla uczniów klas drugich pt. „Kinder lieben den Winter - dzieci kochają zimę!” zorganizowany przez nauczycielki panią Iwonę Łopacińską i panią Agnieszkę Kruk.
    Uczniowie na podsumowanie wiadomości zdobytych na lekcjach języka niemieckiego, wykonali prace plastyczne, przedstawiające aktywności i sporty zimowe. Powstało wiele pięknych prac, w różnych technikach. Wyniki konkursu:


Klasa 2a
1 miejsce: Karol Zdziebko
2 miejsce: Magdalena Kraus
3 miejsce: Nikola Mizerek
Klasa 2b
1 miejsce: Wojciech Żmijewski
2 miejsce: Stanisław Popowski
3 miejsce: Nikodem Drzazga
Klasa 2c
1 miejsce: Roksana Kortus
2 miejsce: Aleksandra Owczarek
3 miejsce: Oskar Siewierski    Wszystkim uczniom gratulujemy bardzo serdecznie i zachęcamy do aktywnego uczestnictwa w konkursach, które odbędą się w naszej szkole.

szk konk plast jezyk 2021

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w naszej galerii

 

pasowanie na czytelnika

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w naszej galerii

Poznajemy tradycje związane z karnawałem

na lekcjach języka niemieckiego

 

    W ostatnim tygodniu stycznia, uczniowie klas 2 poznali na lekcji języka niemieckiego tradycje związane z karnawałem. Karnawał, czyli w języku niemieckim: Karneval, Fasching lub Fastnacht, obchodzony jest u naszych zachodnich sąsiadów już od 11. listopada. Jest to czas zabaw, przebierańców, pochodów i kolorowych masek. Nasi uczniowie przy wsparciu nauczycielek p. Iwony Łopacińskiej i p. Agnieszki Kruk, przygotowali swoje maski, by mimo braku balu karnawałowego, poczuć nastrój tego wyjątkowego okresu w kalendarzu.

materiał nadesłała p. Iwona Łopacińska

lek j niemieckiego karnawal z1

lek j niemieckiego karnawal z2

lek j niemieckiego karnawal z3

 

Halinka

Prezentujemy prace plastyczne wyróżnione w konkursie

„Czy na żywo, czy w „onlajnie” – razem fajnie!”

ogłoszonym  okazji tegorocznych Szkolnych Dni Integracji

Konkurs trwał do 15 grudnia 2020 r.

 Jury w składzie: Anna Wójt, Agata Pająk, Joanna Betler i Mirosława Babicka-Mrzygłód postanowiło wyróżnić aż 23 spośród 46 nadesłanych prac.

Z klas 1-3 wyróżniono prace:

Mai Kraśniewskiej, Karola Gawła, Zuzanny Kleczewskiej, Aliny Wrzosek i Nadii Tymejczyk, Nikoli Mizerek, Tomasza Jakubczaka, Antoniego Jakubowskiego, Valeriji Chyganovej, Szczepana Maligłówki, Roksany Kortus, Lenki Wesołowskiej, Leonarda Drapały, Nikoli Apiecionek i Błażeja Rosiaka.

Z klas 4-8:

Filipa Włodarczyka, Julii Gujwan, Liliany Zakrzewskiej, Sandry Kortus, Małgorzaty Jakubczak, Martyny Maciusowicz, Hanny Grzybowskiej i Lidii Swat.

Przy wyborze prac jury kierowało się kryterium estetyki wykonania i zgodności z tematem konkursu.

Wszystkim wyróżnionym GRATULUJEMY,

a  uczestnikom serdecznie dziękujemy za udział i zachęcamy do podejmowania kolejnych prób artystycznych.

Wyniki konkursu

pt. "Najfajniejszy list do Świętego Mikołaja"

   Jury konkursu miało niezłą frajdę, czując się jak pracowite śnieżynki, podczas prac nad werdyktem konkursu na ,,Najfajniejszy list do Świętego Mikołaja”.
     Dziękujemy uczniom klasy III B za wspaniałe kreatywne wypowiedzi. Wybranie najlepszych listów było trudne, bo konkurencja była bardzo wyrównana.
     Z radością przedstawiamy wyniki konkursu na ,,Najfajniejszy list do Świętego Mikołaja”
     Wszystkim uczestnikom konkursu oraz laureatom serdecznie gratulujemy i zapraszamy do udziału w przyszłorocznym konkursie.

Laureatami konkursu zostali:
 I Miejsce: MartaSalamon klasa III B
II Miejsce: Mikołaj Mickiewicz klasa III B
III Miejsce: Oliwier Sławiński III B


Wyróżnienie otrzymał:
 Miłosz Słowik klasa III B

     Wszystkim uczestnikom konkursu oraz laureatom serdecznie gratulujemy i zapraszamy do udziału w przyszłorocznym konkursie.

Panie: Małgorzata Czuryło, Agata Zdanowska.

list do sw mikolaja 1

list do sw mikolaja 2

list do sw mikolaja 3

Listy uczniów zostały zamieszczone za zgodą rodziców.

 

Przechwytywanie

Zgłoszenia do dnia 31.12.2020 r. do godziny 12.00 pod numerem telefonu 915734145 lub na adres email : Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Ferie

Ferie 1