baner 11 sztuka bycia razem
baner 2 społecznośc lokalna
baner 5 wszechstronny rozwój zdrowie
baner 4 bariery
baner 1
baner 6 integracja
baner 3 wolontariat
baner 6 wolontariat
baner 8 mistrzowie kodowania
baner 9 mistrzowie kodowanie
baner 10 patriotyzm
Previous Next Play Pause
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
A A A

Podsumowanie projektu

„Z kulturą mi do twarzy”

logo projekt 5a 2023

    Uczniowie klasy 1a, 2a, 4a oraz 5a wraz z wychowawcami zakończyli w maju swoją roczną przygodę z Ogólnopolskim Projektem Edukacyjnym „Z kulturą mi do twarzy”.
    Udało nam się zrealizować wiele zadań projektu. Działania podejmowane podczas projektu miały wprowadzać uczniów w świat wartości, współpracy, patriotyzmu, szacunku do tradycji, wskazywać wzorce postępowania i budować relacje społeczne tak bardzo potrzebne w mijającym roku szkolnym.
Uczniowie w ciągu trwania projektu m. in. tworzyli budowle architektoniczne, projektowali, czytali literaturę uwrażliwiającą na potrzeby innych dzieci, brali udział w akcjach charytatywnych. Zorganizowaliśmy: Dzień Kolorowej Skarpetki, Dzień Wiosny, Dzień Kobiet, Festiwal Piosenki Ulubionej, Bal karnawałowy. Wspólnie kolędowaliśmy, piekliśmy pierniczki dla rodziców, gofry i pizzę, pracowaliśmy w grupie na tablicy multimedialnej, kodowaliśmy, wykonaliśmy niespodzianki dla babci i dziadka, robiliśmy wspólnie z rodzicami słoiczki dobrych myśli, tańczyliśmy, prezentowaliśmy swoje pasje, byliśmy z wizytą w teatrze, kinie, filharmonii, muzeum, wykonywaliśmy piękne prace plastyczne oraz instrumenty muzyczne. Dbaliśmy o naszą kulturę: każda klasa tworzyła kodeks dobrego zachowania, zorganizowaliśmy tydzień życzliwości i uprzejmości, by polubić siebie i dzielić się dobrem z innymi. Odświeżyliśmy naszą znajomość zasad savoir-vivre (nakrywanie do stołu, zachowanie się przy stole i w instytucjach kultury, dobór stroju do okazji, wyrażanie szacunku do rówieśników i osób starszych).
    Wszystkie te działania pozwoliły nam efektywnie spędzać czas i jednocześnie dobrze się bawić. Projekt okazał się być bardzo potrzebny. Nie tylko dał szansę dzieciom pochwalenia się znajomością zasad kultury. Pokazał także, że kulturalne zachowania, używanie zwrotów grzecznościowych, bezinteresowna pomoc, uśmiech i miłe słowo to działania, które pomagają w nawiązywaniu i utrzymywaniu dobrych relacji społecznych, ułatwiają zawiązywanie przyjaźni i tworzą dobrą atmosferę.

Uwieńczeniem projektu było wręczenie dyplomów uczniom oraz uzyskanie certyfikatu dla naszej szkoły.
Dziękujemy wszystkim nauczycielom zaangażowanym w realizację projektu „Z kulturą mi do twarzy”.
A naszym uczniom gratulujemy!


Koordynator projektu
Katarzyna Witos-Szałęga

projekt kl5a 2023

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w naszej galerii