baner 11 sztuka bycia razem
baner 2 społecznośc lokalna
baner 5 wszechstronny rozwój zdrowie
baner 4 bariery
baner 1
baner 6 integracja
baner 3 wolontariat
baner 6 wolontariat
baner 8 mistrzowie kodowania
baner 9 mistrzowie kodowanie
baner 10 patriotyzm
Previous Next Play Pause
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
A A A

PASOWANIE NA CZYTELNIKA

    23 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich – święto wszystkich bibliofilów.
W tym dniu w naszej szkole odbyła się uroczystość Pasowania na Czytelnika uczniów kl. IPo złożeniu przyrzeczenia dzieci z kl. Ia i Ib zostały przyjęte do grona czytelników naszej szkolnej biblioteki. Celem uroczystości było promowanie czytelnictwa książek oraz zachęcanie uczniów do korzystania z biblioteki szkolnej. Zanim jednak uczniowie złożyli przyrzeczenie, podczas wspólnej zabawy z zagadkami ukrytymi w pięknych bajkowych zamkach wykazali się znajomością bajek i bajkowych postaci. Poradzili sobie z tym doskonale.
    Z okazji święta wychowawczynie kl. I oraz panie bibliotekarki przygotowały dla dzieci niespodziankę - przedstawienie pt. „W świecie bajek”. Udział w przedstawieniu wzięły panie: Anna Wróblewska, Katarzyna Przybylska, Małgorzata Czuryło, Katarzyna Szyłańska oraz pani wicedyrektor szkoły Małgorzata Lewandowska. W czasie przedstawienia dzieci zapoznały się z zasadami poszanowania książek i wysłuchały ich próśb.
    Po obejrzeniu przedstawienia nastąpiło uroczyste Pasowanie na Czytelnika, którego dokonała Królowa Książek. Spotkanie przebiegło w miłej i wesołej atmosferze. Na zakończenie wszystkie dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy, książki, oraz tekst przyrzeczenia i list skierowany do rodziców zachęcający do odwiedzania szkolnej biblioteki i wspólnego czytania z dziećmi, i pięknie zaśpiewały piosenkę o książce.
    Po uroczystości dzieci z kl. Ib wykonały podczas lekcji plastyki piękne rysunki dotyczące przedstawienia, natomiast uczniowie kl. Ia wykonali swoje prace na komputerach.
    To był dzień pełen wrażeń dla naszych pierwszoklasistów. Dziękujemy wychowawcom oraz wszystkim dzieciom za aktywny udział w naszym szkolnym święcie.

p. bibliotekarki: Beata Kowalczyk i Renata Kopa

pasowanie na czytelnika 2024

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w naszej galerii

Zapraszamy do obejrzenia filmu1

Zapraszamy do obejrzenia filmu2

Zapraszamy do obejrzenia filmu3

Zapraszamy do obejrzenia filmu4

Zapraszamy do obejrzenia filmu5

Zapraszamy do obejrzenia filmu6

 

Realizacja programu

„HIGIENA NASZĄ TARCZĄ OCHRONNĄ”

w kl. I b

    Uczniowie klasy I b wzięli udział w Wojewódzkim Programie Higieny i Profilaktyki Wybranych Chorób Zakaźnych „Higiena naszą tarczą ochronną”. Rekomendowany przez Wojewódzką Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Szczecinie. Głównym celem przeprowadzonego programu było osiągnięcie wśród najmłodszych uczniów, znaczącej poprawy zachowań higienicznych w obszarze profilaktyki chorób zakaźnych, a także przyswojenie i wdrożenie prawidłowych nawyków i przyzwyczajeń higieniczno-zdrowotnych. Podczas zajęć uczniowie wzbogacali wiedzę na temat grypy i innych chorób zakaźnych, higieny osobistej, mycia rąk, higieny jamy ustnej. Szkolnym koordynatorem programu była p. Mariola Schoeneberg.

Materiał nadesłała p. Małgorzata Czuryło.

progr profilakt 1b 2024

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w naszej galerii

Ogólnopolski Konkurs Matematyczny „Fenek”

    18 kwietnia 2024r. odbyła się wiosenna sesja Ogólnopolskiego Konkursu Matematycznego „Fenek”, który powstał z myślą o uczniach klas I-III a jego celem jest motywowanie do dalszego rozwoju oraz wzbudzenie miłości do matematyki.
    Trudu zmierzenia się z królową nauk oraz rozwiązania tego błyskotliwego i ciekawego testu podjęło się 30 uczniów naszej szkoły.
Gratulujemy wszystkim pasjonatom matematyki i z niecierpliwością czekamy na wyniki!

Materiał nadesłała p. Monika Szyszka

ogolnop konk matemt 2024

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w naszej galerii

II miejsce w XXII Międzyszkolnym Konkursie Literackim

„Utwory znane i nieznane”

    16 kwietnia 2024 r. w Szkole Podstawowej nr 5 w Stargardzie odbył się Międzyszkolny Konkurs Literacki dla kl. II „Utwory znane i nieznane”. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie kl. IIa - Marcin Nogal, Hanna Adamowska oraz uczennica kl. IIc – Nina Gwoździańska.
    Uczniowie zajęli II miejsce. Wykazali się świetną znajomością wierszy Juliana Tuwima.
Gratulujemy laureatom konkursu.

Materiał nadesłała p. Beata Kowalczyk

Drugie msc miedz 2024

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w naszej galerii

Wiosenna wyprawa klasy 2b

do świata roślin

    9 kwietnia klasa 2b wraz z wychowawczyniami udała się do Centrum Ogrodniczego przy ul. Piłsudskiego w Stargardzie. Dzięki uprzejmości pani pracującej w tym miejscu uczniowie usłyszeli wiele ciekawostek na temat roślin, podziwiali wiele gatunków kwiatów, krzewów oraz drzew owocowych, które można zakupić i posadzić w swoim ogrodzie. Obejrzeli także akcesoria i narzędzia niezbędne do uprawy roślin. Dzieci odwiedziły również ogromne szklarnie, w których mogły zobaczyć, w jaki sposób uprawia się duże ilości kwiatów w taki sposób, aby zapewnić im najlepsze warunki do rozwoju.
    Po powrocie do szkoły, zaopatrzeni w wiedzę i pełni energii do pracy, uczniowie posadzili kwiatki, które będą pielęgnować cały rok.

Materiał nadesłała p. Małgorzata Adamczyk

wyprawa do swiata rosl 2024

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w naszej galerii