Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Our school

baner 11 sztuka bycia razem
baner 2 społecznośc lokalna
baner 5 wszechstronny rozwój zdrowie
baner 4 bariery
baner 1
baner 6 integracja
baner 3 wolontariat
baner 6 wolontariat
baner 8 mistrzowie kodowania
baner 9 mistrzowie kodowanie
baner 10 patriotyzm
Previous Next Play Pause
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
A A A

Realizacja projektu edukacyjnego klasy III a

"Czytam z klasą" - lekturki spod chmurki

pod honorowym patronatem

Ministra Edukacji Narodowej

 

    Uczniowie klasy III a zakończyli realizację II modułu projektu edukacyjnego „Czytam z klasą” - lekturki spod chmurki. Samodzielnie przeczytali lekturę "Anaruk, chłopiec z Grenlandii" Aliny i Czesława Centkiewiczów, którą omówiliśmy podczas lekcji. Uczniowie poznali Grenlandię oraz życie i zwyczaje Eskimosów. Następnie uzupełnili Lekturniki, opisując dzielnego Anaruka. Jako kolejne zadanie dzieci przygotowały pokaz mody, podczas którego zaprezentowały swoje ekologiczne stroje. Następnym wyzwaniem, który sprawił wszystkim wiele radości było zrobienie pięknych eko-pingwinków z plastikowych butelek. Chcąc zachęcić kolegów z innych klas do przeczytania książki, uczniowie wykonali kolorowe ilustracje do lektury i opisali dlaczego warto przeczytać tę książkę. Z ogromnym zaangażowaniem dzieci realizowały tematy ekologiczne według scenariusza: wysłuchały opowiadania "Mała Chmurka w krainie śniegu" i omówiły problematykę globalnego ocieplenia. Na koniec bawiły się w wynalazców i wyczarowały eko-wynalazki przyszłości.
    Z niecierpliwością i pełni zapału czekają na realizację III modułu projektu i wiosenne zadania.

   A oto fotorelacja z naszych działań. 

materiał nadesłała p. Katarzyna Witos-Szałęga

projekt czytam z klasa 2021z1

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w naszej galerii

Lekcja online o wiośnie w klasach I-II

    Dnia 19.03 klasy 1a, 2a oraz 2c brały udział w lekcji (online) Wiosna - lekcja na żywo - „Nauka w plecaku”. Celem zajęć było zapoznanie dzieci z charakterystycznymi cechami wiosny i jej zwiastunami oraz rozwijanie zdolności manualnych.

materiał nadesłała p. Katarzyna Przybylska

lekcja online o wiosnie2021z3

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w naszej galerii

21 marca

Światowy Dzień Osób z zespołem Downa

    21 marca obchodzony jest Światowy Dzień Osób z zespołem Downa, święto ustanowione w 2005 roku z inicjatywy Europejskiego Stowarzyszenia Zespołu Downa. Celem obchodów jest podniesienie świadomości na temat życia i potrzeb tych osób. Symbolem obchodów tego dnia są kolorowe skarpetki – Dzień Kolorowej Skarpetki. W tym roku do tej inicjatywy przyłączyła się klasa Ia. Uczniowie dowiedzieli się, że zakładając kolorowe skarpetki, wyrażają tolerancję, zrozumienie i wsparcie dla osób z tym zaburzeniem.

materiał nadesłała p. Alicja Grochowska

swiatowy dzien osob z downem2021

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w naszej galerii

"Zostań wynalazcą :)"

    „Świat się zmienia” – ten temat zachęcił klasę III a do wykonania własnych „Wynalazków przyszłości”. Dzieci przyniosły na zajęcia przeróżne przedmioty, które miały im posłużyć do wykonania tej pracy technicznej. Zajęcia poprzedzone zostały rozmową na temat pomysłów ulepszających życie człowieka w przyszłości. Po skończonej pracy nastąpiła prezentacja gotowych wynalazków i nadanie im nazw.

zostan wynalzca2021

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w naszej galerii

Pokaz mody ekologicznej

    Uczniowie klasy III a w ramach edycji ekologicznej projektu “Czytam z klasą” przygotowali pokaz mody ekologicznej pt. “Zimowe Eko Kreacje”.  Uczniowie wykazali się niebywałą kreatywnością przy tworzeniu wyjątkowych strojów z materiałów odpadowych, czyli nadających się do recyklingu. Była muzyka oraz błyskające flesze aparatu, a uczniowie wcielając się w modelki i modeli chodzili niemal po prawdziwym czerwonym dywanie. Wszyscy z dumą oraz radością prezentowali swoje kreacje. Przy okazji ciekawej nauki doświadczyliśmy świetnej zabawy pełnej radości i uśmiechu!

pokaz mody ekologicznej2021

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w naszej galerii