baner 11 sztuka bycia razem
baner 2 społecznośc lokalna
baner 5 wszechstronny rozwój zdrowie
baner 4 bariery
baner 1
baner 6 integracja
baner 3 wolontariat
baner 6 wolontariat
baner 8 mistrzowie kodowania
baner 9 mistrzowie kodowanie
baner 10 patriotyzm
Previous Next Play Pause
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
A A A

Z wizytą w Książnicy Stargardzkiej

    Jak wygląda nowoczesna czytelnia z mnóstwem książek i czasopism? Czym różni się katalog papierowy od elektronicznego? Czy gry i płyty również można znaleźć w bibliotece? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań uczniowie klasy 1a poznali podczas gościnnej wizyty w Książnicy Stargardzkiej. Bez wątpienie to ciekawe spotkanie rozbudziło wśród uczniów jeszcze większą ciekawość czytelniczą i w najbliższej przyszłości poszerzy grono tutejszych miłośników książek.

W książkach zbieramy tylko rozkwitłe kwiaty
ziaren kiełkujących w nas samych.
Maria Konopnicka

Materiał nadesłała p. Anna Wróblewska

wizyta ksiaz starg 2023

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w naszej galerii

Klasa Ia z wizytą u weterynarza

    15 listopada uczniowie klasy 1a wraz z wychowawczyniami wybrali się do gabinetu weterynaryjnego Pro Amicis w ramach podsumowania lektury pt. „Cukierku ty łobuzie”. Cudowna pani doktor Barbara Czubkowska z dużym zaangażowaniem opowiedziała dzieciom o swojej pracy. Uczniowie obejrzeli gabinety i dowiedzieli się na czym polega praca weterynarza. Poznali narzędzia medyczne potrzebne do badania zwierząt. Z wielkim zainteresowaniem obejrzeli wszystkie pomieszczenia lecznicy. Dzieci brały aktywny udział w spotkaniu - chętnie opowiadały o swoich małych przyjaciołach i ich problemach ze zdrowiem. Miały również mnóstwo pytań do samej pani doktor, co świadczy o wielkim zainteresowaniu tematem leczenia zwierząt. Na koniec uczniowie za wspólnie uzbierane pieniądze kupili specjalistyczną karmę, która została przekazana do schroniska w Kiczarowie.

Materiał nadesłała p. Katarzyna Przybylska

wizyta kl1 weterynarz 2023

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w naszej galerii

Dzień Dyni w klasach I-III

    31 października obchodzimy Święto Dyni. W tym dniu uczniowie klas I–III poznali jak zdrowe jest to warzywo, nie zabrakło zabaw integracyjnych, plastycznych oraz muzyczno – ruchowych.
    31 października to także data Halloween. Z okazji obchodzonego w krajach anglojęzycznych święta, uczniowie poznali bliżej tę tradycję, na szkolnych korytarzach nie zabrakło również tradycyjnych strojów.
    Lekcje angielskiego to nie tylko nauka słówek i gramatyki, to też poznawanie kultury, dlatego uczniowie klasy III b w ramach realizowanego projektu edukacyjnego „Językowe przygody w klasie lingwistyczno – informatycznej”; podążając śladami krajów anglojęzycznych zapoznali się z tradycjami, wierzeniami i zwyczajami Święta Zmarłych w Anglii. Dzieci dowiedziały się wszystkiego o „trick or treat” oraz poznały przydatne na Halloween zwroty.
Był to dzień pełen uśmiechu i zabawy!!!

Materiał nadesłała p. Monika Szyszka

dzien dyni kl 1b 2023

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w naszej galerii

Projekt Edukacyjny Lektury w świecie TIK

    Uczniowie klasy III c w ramach projektu, wykonali zadanie dotyczące omawianej lektury „Sposób na Elfa”. W sali informatycznej, pracując samodzielnie, wykonali obrazki wyrazowe z postacią psa, łapy psa bądź psa i kota, używając wyrazów, które kojarzą im się właśnie z tą lekturą. Zadanie zostało wykonane na stronie wordart. Choć zadanie było trudne, strona była w języku angielskim, uczniowie poradzili sobie znakomicie i na koniec zaprezentowali swoje obrazki wyrazowe.
Na koniec zajęć uczniowie sprawdzili swoje wiadomości o lekturze wykorzystując quizy na stronie wordwall.

Materiał nadesłała p. Alicja Laskowska-Maślany

projekt tik 2023

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w naszej galerii

KREATYWNE PRACE PLASTYCZNE

    Uczniowie klasy III c wykonali drugie zadanie z Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego Kreatywne Prace Plastyczne. W październiku poznali technikę malowania na kartce pokrytej gazą opatrunkową, na której wykonali prace za pomocą farb plakatowych pt. „Chryzantemy”. Przed przystąpieniem do zadania obejrzeli ilustracje przedstawiające właśnie te kwiaty, co było inspiracją do wykonanych prac.

Materiał nadesłała p. Alicja Laskowska-Maślany

kreat prace plast 2023