baner 11 sztuka bycia razem
baner 2 społecznośc lokalna
baner 5 wszechstronny rozwój zdrowie
baner 4 bariery
baner 1
baner 6 integracja
baner 3 wolontariat
baner 6 wolontariat
baner 8 mistrzowie kodowania
baner 9 mistrzowie kodowanie
baner 10 patriotyzm
Previous Next Play Pause
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
A A A

ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

    Wielu z Nas ma swojego ulubionego pluszowego misia. Jest on najlepszym przyjacielem nie tylko dzieci. Jego święto obchodzimy 25 listopada.
Z tej okazji w bibliotece szkolnej powstała wystawka książek dla dzieci, których bohaterem jest MIŚ. Na wystawce znalazły się między innymi książki, które uczniowie kl. I-III chętnie wypożyczają:
• Janiny Porazińskiej „Pamiętnik Czarnego Noska”
• Łukasza Wierzbickiego „Dziadek i niedźwiadek”
• Alana Aleksandra Milne „Kubuś Puchatek” i „Chatka Puchatka”
• Czesława Janczarskiego „Przygody i wędrówki Misia Uszatka”, „Bajki Misia Uszatka”, „Gromadka Misia Uszatka”
• Martiny Drijverovej „Niedźwiedź Piotrek i jego przyjaciele”
    W ramach obchodów misiowego święta odbyły się również zajęcia: Miś w bibliotece szkolnej. Uczestniczyli w nich uczniowie klas pierwszych i drugich. Dzieci oglądały film edukacyjny i poznały historię Pluszowego Misia. Obejrzały również prezentację „Znane i nieznane misie”, w której przedstawiono misie bajkowe: Kubusia Puchatka, Misia Paddingtona, Misia Yogi, Misia Uszatka, Misia Colargola, Gumisie, Misia Baloo oraz prawdziwe niedźwiedzie polarne, brunatne, czarne i grizzly. Dzieci wspaniale rozpoznawały popularne bajki, których bohaterami są misie i rozwiązywały misiowe zagadki. Nie zabrakło również wesołej misiowej zabawy ruchowej, w której dzieci naśladowały niedźwiadki.
    W tym dniu w wielu klasach, uczniowie prezentowali swoje misie i opowiadali o nich rówieśnikom. Czytali książeczki o misiach. Wykonywali wiele misiowych prac plastycznych. Były wśród nich kolorowanki, wyklejanki z kolorowych kulek, lepienie z masy solnej. Podczas zajęć informatycznych dzieci wykonywały rysunki misiów w programie Paint, używając poznanych narzędzi. Misie towarzyszyły dzieciom i młodzieży w czasie lekcji, w czasie przerw, a nawet w czasie pisania pracy konkursowej.
    Dziękujemy wszystkim wychowawcom za współpracę oraz dzieciom i młodzieży za udział w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia.
Zapraszamy do biblioteki, książki o misiach i nie tylko czekają tu na Was.

p. bibliotekarki: Beata Kowalczyk, Renata Kopa

dzien plusz misia 2023

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w naszej galerii

Z WIZYTĄ W BIBLIOTECE

    15 listopada bibliotekę szkolną odwiedzili uczniowie kl. IVa. Wzięli oni udział w zajęciach bibliotecznych na temat: Książki i katalogi. Uczniowie mieli okazję zapoznać się z obowiązującymi w bibliotece katalogami. Pracując w małych grupach wspaniale poradzili sobie z wyszukiwaniem wybranych pozycji książkowych wśród bibliotecznego księgozbioru oraz w katalogach: alfabetycznym i tytułowym. Gratulacje!
Zapraszamy ponownie!

p. bibliotekarki: Renata Kopa, Beata Kowalczyk

wizyta w bibliotece 2023

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w naszej galerii

konk postc z bajek 2023

post z bajek 2023

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w naszej galerii

pleb ulub z bajek 2023 pop

 

DZIEŃ POSTACI Z BAJEK 2023

    Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek w tym roku szkolnym obchodziliśmy 8 listopada. Panie bibliotekarki wybrały najpiękniejsze bajki z księgozbioru naszej biblioteki i wyeksponowały je na okolicznościowej wystawce. Dzieci chętnie wypożyczały w tym dniu swoje ulubione bajki i bajeczki. Nauczyciele świetlicy oraz nauczyciele uczący w kl. I-VIII włączyli się w akcję i tego dnia również czytali dzieciom i młodzieży wybrane bajki. Nauczyciele uczący języków obcych czytali uczniom bajki w języku angielskim i niemieckim.
Uczniowie klas młodszych zostali zaproszeni przez panie bibliotekarki do bajkowych zabaw. Korytarz przy bibliotece odwiedziły więc dzieci wcielone w swoje ulubione postacie z bajek. Nauczyciele biblioteki i świetlicy oraz inni nauczyciele przygotowali zabawy i konkursy przy stanowiskach. Dzieci układały bajkowe puzzle, dobierały parami postacie z wybranej bajki, rozpoznawały bajki po wyjętych z czarodziejskiego worka rekwizytach. Wspaniale radziły sobie z przenoszeniem kolorowych kuleczek przy pomocy słomek. Każda klasa wykonała pamiątkowe zdjęcie na bajkowej ściance, a każde dziecko mogło skorzystać z „Królewskiej fotobudki”. Na koniec uczniowie kl. I-III grali w „Koło fortuny” z bajkowymi zagadkami. W czasie zajęć z wychowawcami dzieci brały udział w różnych quizach wiedzy o bajkach.
W klasach IV-VIII zdjęcia klasowe wykonywały pięknie przebrane panie wicedyrektorki. Uwieczniły na zdjęciach wiele znanych bohaterów bajkowych, w których wcielili się nie tylko uczniowie, ale również i nauczyciele.
W tym dniu odbył się również konkurs na najliczniej przebraną klasę oraz plebiscyt na ulubioną bajkę Walta Disneya. Uczniowie, nauczyciele i pozostali pracownicy szkoły mogli oddać swój głos na wybraną przez siebie bajkę.
Dziękujemy dyrekcji szkoły, nauczycielom świetlicy i wszystkim nauczycielom za zaangażowanie się w organizację obchodów Dnia Postaci z Bajek. Szczególnie dziękujemy p. Annie Dąbrowskiej, p. Beacie Skupińskiej, p. Annie Okolus-Furtak, p. Justynie Trześniewskiej, p. Barbarze Kwacz, p. Mirosławie Babickiej-Mrzygłód, p. Agacie Pająk oraz p. Bogdanowi Żychowi.

Panie bibliotekarki: Beata Kowalczyk, Renata Kopa

dzien postaci z bajek 2023

Zapraszamy do objrzenia zdjęć w naszej galerii