baner 11 sztuka bycia razem
baner 2 społecznośc lokalna
baner 5 wszechstronny rozwój zdrowie
baner 4 bariery
baner 1
baner 6 integracja
baner 3 wolontariat
baner 6 wolontariat
baner 8 mistrzowie kodowania
baner 9 mistrzowie kodowanie
baner 10 patriotyzm
Previous Next Play Pause
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
A A A

TYDZIEŃ SZKOŁY PROMUJĄCEJ ZDROWIE

    W dniach 18 - 22 marca 2024 roku obchodziliśmy w naszej Szkole TYDZIEŃ SZKOŁY PROMUJĄCEJ ZDROWIE. Każdy dzień wypełniony był wieloma atrakcjami przygotowanymi dla naszych uczniów, nauczycieli oraz zaproszonych gości. Każdy dzień tygodnia miał swoją myśl przewodnią.

PONIEDZIAŁEK

Działaniami w ramach Szkoły Promującej Zdrowie, mającymi na celu profilaktykę uzależnień, były warsztaty dla uczniów klas ósmych ”Tyle pokus dookoła - używki i dopalacze”, na temat zachowań ryzykownych z wykorzystaniem środków psychoaktywnych prowadzone przez Collegium Medyczne Medica. Warsztaty przeprowadził ratownik medyczny Konrad Konwiński. Uczniowie poznali zagrożenia związane z przyjmowaniem używek oraz mechanizm wchodzenia młodych ludzi w świat uzależnień.

WTOREK

Tematem przewodnim we wtorek był Europejski Dzień Mózgu, który mana celu promocję zdrowego trybu życia oraz popularyzację wiedzy o mózgu i jego działaniu.Na korytarzuszkolnym uczniowie i pracownicy szkoły mieli możliwość rozwiązywania łamigłówek i zadań logicznych, które stymulowały do pracy obie półkule naszego mózgu,zorganizowane przez Katarzynę Kaczmarczyk oraz Iwonę Prajzendance. Zarówno starsi, jak i młodsi doskonale się bawili.

ŚRODA

Ten dzień minął pod hasłem „Joga w szkole”. Uczniowie wzięli udział w zajęciach gimnastyczno-relaksacyjnych prowadzonych przez panią Zosię Gutowską, których głównym celem było wprowadzenie w stan odprężenia i dobrego samopoczucia fizycznego oraz psychicznego. Nasi wychowankowie zauważyli również, że trening relaksacyjny wzmacnia koncentrację uwagi, redukuje agresję, poprawia relacje w grupie i sprawia, że nauka staje się bardziej efektywna.

CZWARTEK

W czwartek obchodziliśmy Dzień Wiosny oraz Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa. Uczniowie, którzy przyszli tego dnia w kolorowych skarpetkach { symbol Światowego Dnia Downa } nie byli odpytywani. Był to dzień bez stresu, bez złych ocen, bez odpytywania, bez kartkówek i sprawdzianów. W zamian dużo byłoUŚMIECHU oraz wiele kolorów wiosny w ubraniach, skarpetkach ( nie do pary) a nawet we włosach.

PIĄTEK

W ramach PROMOCJI ZDROWIA nasza Szkoła zajmuje się tematyką pozytywnego wpływu recyklingu na środowisko i na zdrowie człowieka,dlatego też ramach Światowego Dnia Recyklingu rozpoczynamy Konkurs plastyczny dla klas 5 – 7
„Ekotwórcy: sztuka z recyklingu”. Uczestnicy stworzą dowolne dzieło: rysunek, obraz, rzeźbę, kolaż, zrobione z rzeczy, pochodzących z recyklingu (opakowania, gazety, plastikowe butelki, puszki).
To był wspaniały czas spędzony razem. Dziękuję wszystkim za zaangażowanie, pomoc w organizacji, poświęcony czas oraz cudowną współpracę.

Koordynator Szkoły Promującej Zdrowie
Justyna Zakrzewska

tydzien zdrowia 2024

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w naszej galerii

Wyjście klas I-III na przedstawienie "Nasz Shrek"

    13 lutego 2024r. uczniowie klas I–III udali się do SCK gdzie uczestniczyli w przedstawieniu profilaktycznym „Nasz Shrek”.
    Najnowsza propozycja Teatru Profilaktycznego ALERT to baśń o tolerancji, na motywach znanej i lubianej na całym świecie książeczki ,,Shrek" Williama Steiga. Nutą przewodnią spektaklu była tolerancja i akceptacja.
    Dzieci uczą się najłatwiej i najszybciej, dlatego poprzez odpowiednią edukację można wyrobić w nich właściwe postawy wobec własnych słabości i wobec innych. Aktorzy w przyjazny i zabawny sposób zachęcili uczniów do patrzenia w głąb, do zaglądania w serca, do poznawania drugiego człowieka, a nie odrzucania go w przedbiegach, kierując się stereotypami i tym, co widać na zewnątrz.
    Uczniowie z zaciekawieniem śledzili przygody Ogra, Wilka, Osła, Czerwonego Kapturka i innych postaci z bajek. Bohaterowie przypomnieli nam, że nie można nikogo oceniać po wyglądzie, a najbardziej liczy się to, jakie ktoś ma serce.
    Dzieciom bardzo podobało się przedstawienie. Wszyscy przekonaliśmy się, iż warto mieć prawdziwego przyjaciela.

Materiał nadesłała p. Monika Szyszka

klasy I III Nasz Shrek

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w naszej galerii

Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka

    W dniu 21 listopada obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka. Obchody miały na celu przybliżenie praw człowieka i praw dziecka. Uczniowie o prawach dziecka, z podkreśleniem tych dotyczących równości i przeciwdziałania dyskryminacji mogli zapoznać się podczas lekcji wychowawczych oraz na zorganizowanej w holu szkoły prezentacji. Przekazanie wiedzy o Konwencji o prawach dziecka, pokazanie uczniom, jak zapisy Konwencji o prawach dziecka przekładają się na ich codzienne życie, zachęcenie do korzystania ze wsparcia osób dorosłych w razie potrzeby ,wypracowanie zachowań wspierających bezpieczne bycie w grupie, wypracowanie wspólnej i bezpiecznej przestrzeni do spotkań społeczności klasowej, kształtowanie postawy otwartości i zaufania w grupie, uświadomienie uczniom, jakie osoby i instytucje są odpowiedzialne za gwarantowanie im ich praw to były główne cele przyświecające organizacji tego dnia.

Materiał nadesłała p. Alicja Grochowska

prawa dziecka 2023

prawa dziecka 2 2023

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w naszej galerii

Wizyta pracownika Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej

    W ramach Promocji Zdrowia, w dniu 14 grudnia, klasę 4b, odwiedziła pracownica Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Stargardzie. Uczniowie dowiedzieli się, że praca w tej placówce polega na sprawowaniu zapobiegawczego a także bieżącego nadzoru sanitarnego oraz prowadzeniu działalności zapobiegawczej i przeciwepidemicznej w zakresie chorób zakaźnych i innych chorób powodowanych warunkami środowiska, jak i również na prowadzeniu działalności oświatowo-zdrowotnej. Dzieci utrwaliły sobie wiadomości, dotyczące zdrowego odżywiania, poprawnego noszenia tornistrów, a także prawidłowej postawy w trakcie siedzenia i chodzenia. To była pouczająca lekcja o zdrowiu oraz przestrzeganiu zasad pracy i nauki.

Materiał nadesłała p. Justyna Zakrzewska

Dzień Życzliwości i Pozdrowień

 

”Życzliwość to cecha wspaniała Przytulaj, pocieszaj we łzach
Daj z siebie człowieka innym Śmiej się, śpiewaj i baw”

 

    Dzień Życzliwości i Pozdrowień to wyjątkowa okazja, podczas której ludzie z różnych zakątków świata jednoczą się, aby celebrować wartość uprzejmości i miłych gestów w życiu codziennym. 21 listopada nawet najmniejsze słowo czy uśmiech mogą sprawić, że świat staje się piękniejszy.
    W tym dniu dzieci z klasy 1a i 2a naszej szkoły przygotowały dla uczniów, nauczycieli i pracowników placówki niespodziankę – karteczki z miłym słowem do zerwania. Tym samym gestem okraszonym uśmiechem „poczęstowane” przez delegację klas zostały: pani dyrektor, wicedyrektor, w sekretariacie – Pani Kasia i Agatka, pedagog i psycholog, zaprzyjaźniona grupa zerówkowiczów z PM nr 5, a także wielu napotkanych pracowników, nauczycieli i uczniów. Dzieci wszędzie spotkały się z uśmiechem i odwzajemnionym życzliwym słowem.
    Warto celebrować tę wyjątkowe święto nie tylko 21 listopada, ale przez cały rok. Niech dobre uczynki sprawiają, że świat staje się miejscem pełnym życzliwości i wzajemnego szacunku.

 

Z życzeniami uśmiechu każdego dnia pozdrawiają uczniowie klasy 1a, 2a z wychowawczyniami

Materiał nadesłała p. Justyna Zakrzewska

dzien zyczliwosc 2023

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w naszej galerii