baner 11 sztuka bycia razem
baner 2 społecznośc lokalna
baner 5 wszechstronny rozwój zdrowie
baner 4 bariery
baner 1
baner 6 integracja
baner 3 wolontariat
baner 6 wolontariat
baner 8 mistrzowie kodowania
baner 9 mistrzowie kodowanie
baner 10 patriotyzm
Previous Next Play Pause
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
A A A

Klasy II i III w kinie

    W tym tygodniu klasy drugie i trzecie udały się do kina w Stargardzkim Centrum Kultury, aby wspólnie obejrzeć film pt. „Dzieci z Bullerbyn”.
    Film powstał na podstawie książki dla dzieci autorstwa Astrid Lindgren. Opowiada on o grupce dzieci mieszkających w malutkiej wsi na szwedzkiej prowincji. Podczas seansu mogliśmy przenieść się w lata dwudzieste XX wieku. Akcję filmu rozpoczyna okres wakacyjny, co jest okazją do przeżycia wielu niesamowitych przygód przez głównych bohaterów. Film w przezabawny, a zarazem ciepły sposób, opowiada o życiu sześciorga dzieci, które mieszkają w Bullerbyn, w której są tylko trzy zagrody. Dzieci miały okazję zobaczyć, jak ich rówieśnicy spędzali wakacje na wsi i porównać je do czasów obecnych.
Wszystkim film bardzo się podobał.
    Celem wycieczki było kształtowanie wrażliwości estetycznej poprzez aktywny odbiór sztuki filmowej, rozwijanie nawyków kulturalnego zachowania się w miejscach publicznych (kino) oraz w środkach transportu, a także integracja uczniów i wzmacnianie więzi koleżeńskich.

Materiał nadesłała p. Alicja Laskowska-Maślany

klasy 2i3 kino z1 2023

klasy 2i3 kino z2 2023