baner 11 sztuka bycia razem
baner 2 społecznośc lokalna
baner 5 wszechstronny rozwój zdrowie
baner 4 bariery
baner 1
baner 6 integracja
baner 3 wolontariat
baner 6 wolontariat
baner 8 mistrzowie kodowania
baner 9 mistrzowie kodowanie
baner 10 patriotyzm
Previous Next Play Pause
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
A A A

Wyjście klas I-III na przedstawienie "Nasz Shrek"

    13 lutego 2024r. uczniowie klas I–III udali się do SCK gdzie uczestniczyli w przedstawieniu profilaktycznym „Nasz Shrek”.
    Najnowsza propozycja Teatru Profilaktycznego ALERT to baśń o tolerancji, na motywach znanej i lubianej na całym świecie książeczki ,,Shrek" Williama Steiga. Nutą przewodnią spektaklu była tolerancja i akceptacja.
    Dzieci uczą się najłatwiej i najszybciej, dlatego poprzez odpowiednią edukację można wyrobić w nich właściwe postawy wobec własnych słabości i wobec innych. Aktorzy w przyjazny i zabawny sposób zachęcili uczniów do patrzenia w głąb, do zaglądania w serca, do poznawania drugiego człowieka, a nie odrzucania go w przedbiegach, kierując się stereotypami i tym, co widać na zewnątrz.
    Uczniowie z zaciekawieniem śledzili przygody Ogra, Wilka, Osła, Czerwonego Kapturka i innych postaci z bajek. Bohaterowie przypomnieli nam, że nie można nikogo oceniać po wyglądzie, a najbardziej liczy się to, jakie ktoś ma serce.
    Dzieciom bardzo podobało się przedstawienie. Wszyscy przekonaliśmy się, iż warto mieć prawdziwego przyjaciela.

Materiał nadesłała p. Monika Szyszka

nasz shrek 2024

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w naszej galerii