baner 11 sztuka bycia razem
baner 2 społecznośc lokalna
baner 5 wszechstronny rozwój zdrowie
baner 4 bariery
baner 1
baner 6 integracja
baner 3 wolontariat
baner 6 wolontariat
baner 8 mistrzowie kodowania
baner 9 mistrzowie kodowanie
baner 10 patriotyzm
Previous Next Play Pause
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
A A A

Klasa 3c zaświeciła na niebiesko

    Corocznie, 2 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Dzień ten został ustanowiony przez przedstawicieli państw członkowskich ONZ 21 stycznia 2008 roku. Jego głównym przesłaniem jest podnoszenie świadomości o funkcjonowaniu osób będących w spektrum autyzmu.

    W związku z Dniem Świadomości Autyzmu w klasie 3c zrobiło się niebiesko, ponieważ jak wiadomo, każdy może wyrazić swoją solidarność z osobami w spektrum, właśnie ubierając się tego dnia na niebiesko. W klasie obejrzeliśmy krótki film edukacyjny pt. ”Autyzm” oraz porozmawialiśmy o tym co to znaczy mieć spektrum autyzmu oraz czym charakteryzuje się zespół Aspergera.

Materiał nadesłała p. Alicja Laskowska-Maślany

kl 3c zaswiecila na nieb 2024