baner 11 sztuka bycia razem
baner 2 społecznośc lokalna
baner 5 wszechstronny rozwój zdrowie
baner 4 bariery
baner 1
baner 6 integracja
baner 3 wolontariat
baner 6 wolontariat
baner 8 mistrzowie kodowania
baner 9 mistrzowie kodowanie
baner 10 patriotyzm
Previous Next Play Pause
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
A A A

PORCELANOWA OZDOBA

    Masa porcelanowa to niezwykle efektowna i prosta masa plastyczna do tworzenia rozmaitych dekoracji, zawieszek. Wykananie masy jest niezwykle proste i wymaga tylko kilku składników. Przyjemna w dotyku, delikatna i lekka. Przekonali się o tym najmłodsi, uczniowie klasy 2b i 3c. Podczas warsztatów modułu przyrodniczego wykonali ozdoby według własnego pomysłu. Lepienie figurek, wycinanie kształtów z własnej masy to świetna zabawa. Ciekawym pomysłem jest odbijanie w masie liści, gałązek, szyszek. Wyroby wykonane z masy porcelanowej mogą być użyte do udekorowania pokoju, ale sprawdzą się również, jako własnoręcznie stworzony prezent.
    Podczas zajęć wykorzystano materiały zakupione z programu #LaboratoriaPrzyszłości.
Więcej ciekawych materiałów filmowych z warsztatów przyrodniczych dla klas I-III na blogu Młodych Adeptów Chemii - redagują go uczniowie naszej szkoły (https://blog-chemia-sp2stargard.blogspot.com/).


Materiał nadesłała p. Monika Sikorska

masa porcelanowa 2024

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w naszej galerii

Zapraszamy do obejrzenia filmu