baner 11 sztuka bycia razem
baner 2 społecznośc lokalna
baner 5 wszechstronny rozwój zdrowie
baner 4 bariery
baner 1
baner 6 integracja
baner 3 wolontariat
baner 6 wolontariat
baner 8 mistrzowie kodowania
baner 9 mistrzowie kodowanie
baner 10 patriotyzm
Previous Next Play Pause
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
A A A

DZIEŃ KROPKI

    15 września obchodzimy Międzynarodowy Dzień Kropki, wspaniałe święto celebrujące inność, kreatywność i rozwijanie ukrytego potencjału, tam gdzie nikt się go nie spodziewa.Z tej okazji nauczyciele i bibliotekarze na całym świecie pomagają dzieciom odkrywać ich talenty i mocne strony, a następnie zaprezentować je przed rówieśnikami.
    W tym dniu w naszej czytelni szkolnej odbyły się zajęcia w ramach obchodów tego święta. Uczniowie z klasy II b chętnie wzięli w nich udział. Do szkoły przyszli ubrani w stroje w kropeczki. Najpierw dzieci obejrzały film pt. „Kropka” (ang. „The dot”), który powstał na podstawie książki o tym samym tytule i poznały jego bohaterkę. Mała Vashti dzięki malutkiej kropce i „pani od plastyki” poznała swój talenti przede wszystkim w niego uwierzyła. Po filmie odbyła się dyskusja na temat: Co to znaczy, że ktoś w siebie nie wierzy oraz jak można dodawać sobie i innym wiary we własne możliwości. Zrobiliśmy również burzę mózgów i odkrywaliśmy, jakie talenty może mieć każde dziecko. Następnie dzieci opowiadały o swoich talentach.
    W drugiej części zajęć zapoznaliśmy się z wierszykiem pt. „O kropce” i wymienialiśmy wszystkie wydarzenia związane z kropką. Po tych doświadczeniach dzieci wykonały kreatywne prace plastyczne z kolorowych kropek różnej wielkości oraz obrazek – kropkowany wizerunek misia. Na koniec prezentowały swoje prace na forum klasy i stworzyły galerię kropkowych dzieł.
Wszystkim dzieciom życzymy odkrywania i rozwijania swoich talentów.

p. bibliotekarki: Beata Kowalczyk i Renata Kopa

dzien kropki bibliot 2023

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w naszej galerii