baner 11 sztuka bycia razem
baner 2 społecznośc lokalna
baner 5 wszechstronny rozwój zdrowie
baner 4 bariery
baner 1
baner 6 integracja
baner 3 wolontariat
baner 6 wolontariat
baner 8 mistrzowie kodowania
baner 9 mistrzowie kodowanie
baner 10 patriotyzm
Previous Next Play Pause
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
A A A

DZIEŃ POSTACI Z BAJEK 2023

    Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek w tym roku szkolnym obchodziliśmy 8 listopada. Panie bibliotekarki wybrały najpiękniejsze bajki z księgozbioru naszej biblioteki i wyeksponowały je na okolicznościowej wystawce. Dzieci chętnie wypożyczały w tym dniu swoje ulubione bajki i bajeczki. Nauczyciele świetlicy oraz nauczyciele uczący w kl. I-VIII włączyli się w akcję i tego dnia również czytali dzieciom i młodzieży wybrane bajki. Nauczyciele uczący języków obcych czytali uczniom bajki w języku angielskim i niemieckim.
Uczniowie klas młodszych zostali zaproszeni przez panie bibliotekarki do bajkowych zabaw. Korytarz przy bibliotece odwiedziły więc dzieci wcielone w swoje ulubione postacie z bajek. Nauczyciele biblioteki i świetlicy oraz inni nauczyciele przygotowali zabawy i konkursy przy stanowiskach. Dzieci układały bajkowe puzzle, dobierały parami postacie z wybranej bajki, rozpoznawały bajki po wyjętych z czarodziejskiego worka rekwizytach. Wspaniale radziły sobie z przenoszeniem kolorowych kuleczek przy pomocy słomek. Każda klasa wykonała pamiątkowe zdjęcie na bajkowej ściance, a każde dziecko mogło skorzystać z „Królewskiej fotobudki”. Na koniec uczniowie kl. I-III grali w „Koło fortuny” z bajkowymi zagadkami. W czasie zajęć z wychowawcami dzieci brały udział w różnych quizach wiedzy o bajkach.
W klasach IV-VIII zdjęcia klasowe wykonywały pięknie przebrane panie wicedyrektorki. Uwieczniły na zdjęciach wiele znanych bohaterów bajkowych, w których wcielili się nie tylko uczniowie, ale również i nauczyciele.
W tym dniu odbył się również konkurs na najliczniej przebraną klasę oraz plebiscyt na ulubioną bajkę Walta Disneya. Uczniowie, nauczyciele i pozostali pracownicy szkoły mogli oddać swój głos na wybraną przez siebie bajkę.
Dziękujemy dyrekcji szkoły, nauczycielom świetlicy i wszystkim nauczycielom za zaangażowanie się w organizację obchodów Dnia Postaci z Bajek. Szczególnie dziękujemy p. Annie Dąbrowskiej, p. Beacie Skupińskiej, p. Annie Okolus-Furtak, p. Justynie Trześniewskiej, p. Barbarze Kwacz, p. Mirosławie Babickiej-Mrzygłód, p. Agacie Pająk oraz p. Bogdanowi Żychowi.

Panie bibliotekarki: Beata Kowalczyk, Renata Kopa

dzien postaci z bajek 2023

Zapraszamy do objrzenia zdjęć w naszej galerii