baner 11 sztuka bycia razem
baner 2 społecznośc lokalna
baner 5 wszechstronny rozwój zdrowie
baner 4 bariery
baner 1
baner 6 integracja
baner 3 wolontariat
baner 6 wolontariat
baner 8 mistrzowie kodowania
baner 9 mistrzowie kodowanie
baner 10 patriotyzm
Previous Next Play Pause
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
A A A

Praktyczna lekcja matematyki w kuchni

    Klasa 5a wzięła udział w praktycznej lekcji matematyki w kuchni – pieczenie ciasta z przepisuUłamki.
Celem lekcji było:
•  Zrozumienie praktycznego zastosowania ułamków w życiu codziennym.
•  Wykorzystanie ułamków w proporcjach i skalowaniu składników.
    Po omówieniu krótkiej prezentacji na temat ułamków w życiu codziennym uczniowie przystąpili do czytania przepisu i dyskusji na temat dostosowania odpowiednich proporcji. Podzieleni na grupy uczniowie musieli obliczyć i odmierzyć odpowiednio składniki. Dużo radości sprawiły uczniom kolejne etapy tworzenia swoich dzieł kulinarnych.  Po upieczeniu ciasta uczniowie podzielili ciasta na odpowiednie części i podczas wspólnego biesiadowania, wymienili się refleksjami, jak matematyka jest przydatna w życiu codziennym.

Materiał nadesłała p. Małgorzata Alicja Lewandowska

klas5a zaj w kuchni 2024

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w naszej galerii