baner 11 sztuka bycia razem
baner 2 społecznośc lokalna
baner 5 wszechstronny rozwój zdrowie
baner 4 bariery
baner 1
baner 6 integracja
baner 3 wolontariat
baner 6 wolontariat
baner 8 mistrzowie kodowania
baner 9 mistrzowie kodowanie
baner 10 patriotyzm
Previous Next Play Pause
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
A A A

zyczenia wakacyjne 2 2024

 

Uroczysty apel klas I-VII

z okazji zakończenia roku szkolnego 2023/2024

    21 czerwca 2024r. zabrzmiał ostatni dzwonek w naszej szkole. Zakończył się rok szkolny i rozpoczęły się wakacje. Z tej okazji, o godz. 9.00. odbył się uroczysty apel dla dzieci z klas I-VII. Pani wicedyrektor Małgorzata Lewandowska odczytała list od Pani Dyrektor Anny Kurcab-Kościańskiej oraz złożyła zgromadzonym uczniom, rodzicom i nauczycielom życzenia bezpiecznych i słonecznych wakacji. Część artystyczną przygotowali uczniowie z klas I a i IV a z wychowawczyniami: K. Przybylską, A. Wróblewską, A. Grochowską oraz J. Łyko. Wspólnie zaśpiewaliśmy piosenkę pt. „Nasza szkoła” oraz oglądaliśmy prezentację multimedialną pt. „Działo się”.
Na zakończenie uroczystego spotkania dzieci z klasy I a pięknie zatańczyły.
Życzymy bezpiecznego i słonecznego letniego wypoczynku!

Materiał nadesłały: p. Joanna Łyko i p. Anna Wróblewska

zakon roku szk kl1 7 2024

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w naszej galerii

Istota wspomnień polega na tym, że nic nie przemija”.
Powspominajmy wszystkie cudowne chwile, które przeżyliśmy w minionym roku szkolnym. Oj działo się, działo…

Zapraszamy do obejrzenia filmu

 

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2023/2024

klas ósmych

"To, co mam, to radość najpiękniejszych lat…”

    W czasie Akademii przygotowanej przez uczniów klas siódmych pożegnaliśmy w naszej szkole ósmoklasistów. Były to klasy 8a, 8b, 8c, które przywitały wszystkich pięknym polonezem.
    W części oficjalnej Pani Wicedyrektor Małgorzata Lewandowska wręczyła Złote Tarcze uczniom wyróżniającym się w nauce oraz Listy Gratulacyjne ich rodzicom. Najlepsi uczniowie zostali wpisani do Złotej Księgi. Zgodnie z tradycją naszej szkoły uhonorowano dwie uczennice Medalem Integracji za piękną postawę wobec niepełnosprawnych.
    W programie artystycznym wiele wzruszeń dostarczyła uczestnikom prezentacja zdjęć - pamiątek ze wspólnie spędzonych lat. Łzy kręciły się w oku. Uczennice klas siódmych i ósmych zaśpiewały przepiękne piosenki, a na koniec wszyscy ósmoklasiści odśpiewali znany utwór z repertuaru Marka Grechuty "Dni, których nie znamy", by następnie zaprosić wszystkich do wspólnego, wesołego tańca country. To były chwile pełne wzruszeń.

Ósmoklasiści realizujcie marzenia i wracajcie wspomnieniami do naszej ,,Dwójki”.

Z pewnością będzie nam Was brakowało.

Wychowawczynie klas siódmych.

apel zakon roku szk kl8 2024

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w naszej galerii

Egzamin na kartę rowerową w roku szkolnym 2023/2024

    Jak co roku, nasza szkoła organizuje egzamin na kartę rowerową. Zwykle odbywa się pod koniec roku szkolnego. Tym razem miał on miejsce 19.06.2024r. Chętni uczniowie naszej szkoły, którzy ukończyli 10 rok życia, wzięli w tym dniu udział, najpierw w części teoretycznej egzaminu, która składała się z 25 pytań. Każdy, kto zaliczył część teoretyczną egzaminu, przechodził następnie do jego drugiej części – sprawdzianu praktycznych umiejętności jazdy na rowerze. Ta część egzaminu odbywała się na boisku szkolnym. Pokonując przy panu policjancie wyznaczony tor jazdy rowerem, uczniowie demonstrowali różne manewry na drodze i wykazywali się praktyczną znajomością przepisów ruchu drogowego. Zarówno nad częścią teoretyczną, jak i praktyczną egzaminu, oprócz nauczycieli techniki, czuwał również funkcjonariusz policji. W egzaminie na kartę rowerową uczestniczyło 16 uczniów, pomyślnie zdało egzamin 9 uczniów.
    Dziękujemy Komendzie Powiatowej Policji ze Stargardu z Wydziału Ruchu Drogowego za merytoryczne wsparcie egzaminu oraz wszelką pomoc w jego przeprowadzeniu.

Organizatorzy:
Marcin Kolany
Bogdan Żych

egzamin karta rowerowa 2024

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w naszej galerii

Szkolna wycieczka do Berlina

    W dniu 11.06.2024 grupa uczniów z klas ósmych, siódmych i szóstych wybrała się na jednodniową wycieczkę do Berlina. Dzień w stolicy Niemiec zaczęliśmy od wizyty w Classic Remise. Jest to miejsce, gdzie można zobaczyć prawdziwe i żywe samochody klasyczne, np.: Lamborghini, Bugatti, Ferrari, które nie są eksponatami, bo w budynku obok pracują serwisy. Można poczuć się jak w latach 60. Po motoryzacyjnych atrakcjach udaliśmy się w rejs stateczkiem po rzece Szprewie i oglądaliśmy najważniejsze zabytki Berlina od strony wody. Następnie zrobiliśmy spacer, by podziwiać Katedrę Berlińską, Wieżę Telewizyjną, Ratusz, Reichstag, Bramę Brandenburską oraz Pomnik Pomordowanych Żydów Europy. Widzieliśmy fragmenty muru berlińskiego oraz zwiedziliśmy zewnętrzne muzeum Topografia Terroru. Oczywiście był czas na ciepły posiłek, lody oraz zakup pamiątek. Wycieczka była wspaniałą okazją by poznać kulturę i historię naszego zachodniego sąsiada.

Materiał nadesłała p. Iwona Łopacińska

wycieczka Berlin 2024

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w naszej galerii

karta rowerowa ogloszenie 2024

 

Nauka poprzez zabawę

    Dnia 22.05.2024r. odbył się po raz kolejny Międzyprzedmiotowy Turniej „Naukowa Szuflandia”. Uczniowie klas V-VII rozwiązywali zadania z matematyki, informatyki, biologii i geografii. Młodzi Adepci Chemii (koło chemiczne) pod kierunkiem p. Moniki Sikorskiej przygotowali dla swoich młodszych kolegów i koleżanek klas czwartych pokaz doświadczeń chemicznych. Ci uczniowie mogli również wziąć udział w grach matematycznych przygotowanych przez uczniów klasy VIIa pod kierunkiem p. Małgorzaty Lewandowskiej. Cały turniej poprzedził Konkurs Plastyczny „Matematyka w przyrodzie”. Najlepsze plakaty zostały nagrodzone (I miejsce - klasa VIb, II miejsce - klasa VIIc, III miejsce - klasa Va).
Wyniki turnieju:
• w poziomie klas piątych
I miejsce - klasa Vc,
II miejsce - klasa Va,
• w poziomie klas szóstych
I miejsce - klasa VIa,
II miejsce - klasa VIb,
• w poziomie klas siódmych
I miejsce - klasa VIIb,
II miejsce - klasa VIIa.
    Projekt „Naukowa Szuflandia” zorganizowali i przeprowadzili nauczyciele: M. Sikorska, M. Lewandowska, E. Gajewska, U. Śmigielska, A. Silska, E. Bączyńska, M. Kolany, B. Żych.

Materiał nadesłała p. Elżbieta Gajewska

naukowa szuflandia 2 2024

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w naszej galerii

Obraz anamorficzny

    Fascynujący projekt. Obrazy anamorficzne, to technika, która polega na zniekształceniu kształtu obiektu w taki sposób, że jego prawidłowa forma staje się widoczna tylko pod określonym kątem lub za pomocą specjalnych narzędzi, jak krzywe zwierciadła. Rysowanie własnego rysunku wykorzystując siatkę może być bardzo interesującym doświadczeniem, szczególnie, jeśli chodzi o zrozumienie proporcji i perspektywy. Zadanie okazało się bardzo kreatywne, a dzieci miały okazję rozwijać swoją wyobraźnię. Krzywe zwierciadła to świetny sposób na eksplorację optyki.

materiał nadesłała p. Monika Sikorska

anamorfoza

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w naszej galerii

Zapraszamy do obejrzenia filmu

naukowa szuflandia 2024

Ogłoszenie - "Naukowa Szuflandia 2024"

Materiał nadesłała p. Elżbieta Gajewska

3 maja 2024 tyt

    Konstytucja 3 Maja została uchwalona w 1791 roku przez Sejm Wielki, zwany Czteroletnim. Jej autorami byli: król Stanisław August Poniatowski, Ignacy Potocki, Hugo Kołłątaj. Konstytucja była Ustawą Rządową - regulowała prawa i obowiązki ogółu mieszkańców oraz zasady organizacji władzy państwowej.
    2 maja - Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej - to jedno z najmłodszych świąt państwowych. Ustanowił je Sejm w 2004 roku. Dzień Flagi to święto, którego celem jest szerzenie wiedzy o symbolach narodowych i propagowanie postaw patriotycznych.
    30 kwietnia 2024 r. obchodziliśmy w naszej szkole rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja oraz Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Z tej okazji uczennice klasy 8b - Gosia i Julia - przygotowały i przedstawiły braci uczniowskiej w holu szkoły prezentacje multimedialne opowiadające historię tych wydarzeń. W czasie przerw słuchaliśmy muzyki o treściach patriotycznych - tej dawnej i tej bliższej naszym czasom. Oczywiście w obsłudze sprzętu pomagała wspaniała ekipa chłopców z klas ósmych (oraz tych młodszych, którzy się uczą tej pracy). Dziękujemy.

Materiał nadesłała p. Joanna Betler

3 maja 2024 zdj1

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w naszej galerii