baner 11 sztuka bycia razem
baner 2 społecznośc lokalna
baner 5 wszechstronny rozwój zdrowie
baner 4 bariery
baner 1
baner 6 integracja
baner 3 wolontariat
baner 6 wolontariat
baner 8 mistrzowie kodowania
baner 9 mistrzowie kodowanie
baner 10 patriotyzm
Previous Next Play Pause
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
A A A

Obserwacja pogody

    Klasa 4a podczas lekcji przyrody poznała składniki pogody oraz jej cechy w różnych porach roku. Wskazywali zmiany zachodzące w przyrodzie związane ze zmianami pogody. Uczniowie projektowali doświaczenia obserwując etapy drogi Słońa nad widnokręgiem oraz zmianę długości cienia w zależności od pory dnia. Eksperymentowali z „chmurą w butelce” oraz doświadczyli zjawiska naelektyzowania.

materiał nadesłała p. Monika Sikorska

obserw pogody 2024

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w naszej galerii

 

Klasa 5a na sesji Rady Miejskiej

    26 marca klasa 5a została zaproszona jako gość specjalny przez Radną p. Monikę Szotowicz na sesję Rady Miejskiej. Byliśmy pod ogromnym wrażeniem wystroju Urzędu Miasta, organizacji obrad i z zaciekawieniem słuchaliśmy sprawozdań i projektów uchwał. Mieliśmy okazję poznać Prezydenta p. Rafała Zająca i wielu członków Rady. Otrzymaliśmy również zaproszenie od Komisarza Policji na zwiedzanie Komendy Powiatowej w Stargardzie. Bardzo dziękujemy Pani Monice za zaproszenie i upominki.

Materiał nadesłała p. Zofia Gutowska

klasa 5a na sesjiRM 2024

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w naszej galerii

Nauka poprzez zabawę i działanie

    Uczniowie kl. VIa i VIb podsumowywali wiadomości dotyczące wielokątów. Dowiedzieli się co to jest tangram i układali z niego różne figury.
Na następnej lekcji pracowali w grupach, która była podzielona na dwa etapy. W części pierwszej „cukierek i zadanie” odpowiadali na wylosowane pytania lub rozwiązywali krótkie zadania. Każdy uczestnik grupy mógł się wykazać wiedzą i umiejętnościami dotyczącymi wielokątów. Za poprawną odpowiedź otrzymywali punkt/cukierek dla grupy.
    W drugiej części przygotowywali reklamę wylosowanego wielokąta. Wykorzystywali zdobytą na poprzednich lekcjach wiedzę i umiejętności oraz inwencję twórczą. Następnie prezentowali swoje prace i przekonywali, że ich czworokąt jest wart szczególnego zainteresowania.
Na koniec podliczono zdobyte punkty i oceniono pracę każdej grupy.

Materiał nadesłała p. Elżbieta Gajewska

nauka poprez zabawe 2024

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w naszej galerii

kangur oglosz pop 2024

Materiał nadesłała p. Małgorzata Alicja Lewandowska

Dzień Kobiet w klasie 5a

    8 marca chłopcy z klasy 5a przygotowali dla koleżanek wspaniałą niespodziankę. Zadbali o pyszny poczęstunek piekąc ciasteczka i babeczki oraz opracowali różne konkurencje, w których dziewczyny mogły wykazać się sprawnością fizyczną, wdziękiem, dobrą pamięcią i wiedzą na temat kolegów. Wszystkie czuły się w tym dniu naprawdę wyjątkowe!

Materiał nadesłała p. Zofia Gutowska

dzien kobiet kl5a 2024

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w naszej galerii