baner 11 sztuka bycia razem
baner 2 społecznośc lokalna
baner 5 wszechstronny rozwój zdrowie
baner 4 bariery
baner 1
baner 6 integracja
baner 3 wolontariat
baner 6 wolontariat
baner 8 mistrzowie kodowania
baner 9 mistrzowie kodowanie
baner 10 patriotyzm
Previous Next Play Pause
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
A A A

Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka

    W dniu 21 listopada obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka. Obchody miały na celu przybliżenie praw człowieka i praw dziecka. Uczniowie o prawach dziecka, z podkreśleniem tych dotyczących równości i przeciwdziałania dyskryminacji mogli zapoznać się podczas lekcji wychowawczych oraz na zorganizowanej w holu szkoły prezentacji. Przekazanie wiedzy o Konwencji o prawach dziecka, pokazanie uczniom, jak zapisy Konwencji o prawach dziecka przekładają się na ich codzienne życie, zachęcenie do korzystania ze wsparcia osób dorosłych w razie potrzeby ,wypracowanie zachowań wspierających bezpieczne bycie w grupie, wypracowanie wspólnej i bezpiecznej przestrzeni do spotkań społeczności klasowej, kształtowanie postawy otwartości i zaufania w grupie, uświadomienie uczniom, jakie osoby i instytucje są odpowiedzialne za gwarantowanie im ich praw to były główne cele przyświecające organizacji tego dnia.

Materiał nadesłała p. Alicja Grochowska

prawa dziecka 2023

prawa dziecka 2 2023

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w naszej galerii